Перейти до основного вмісту

Сенат Франції схвалив повернення 15 полотен, вкрадених у роки Голокосту

Позитивне рішення верхньої палати парламенту дозволить державним музеям, зокрема знаменитому Орсе в Парижі, передати роботи спадкоємцям перших власників, — повідомляє Times of Israel з посиланням на AFP.

Міністр культури Франції Розелін Бачело назвала цей крок «історичним», зазначивши, що вперше за 70 років уряд вжив заходів для повернення творів мистецтва, «одержаних під час окупації на тлі антисемітських переслідувань». Міністр назвала закон «першим етапом» у поверненні артефактів, які «досі зберігаються у державних колекціях, але які не повинні там знаходитися».

У 2018 році уряд створив спеціальний підрозділ для розшуку спадкоємців, не чекаючи поки вони самі з'являться. Одна з картин, що підлягають поверненню, — «Трояндові кущі під деревами» Густава Клімта. Це єдине полотно австрійського художника, яке належить французькій державі, виставлене у Музеї Орсе. Картину придбали у 1980 році, але розслідування показало, що вона була вимушено продана єврейкою-колекціонером Елеонорою Стіасни у 1938 році. 1942-го жінку депортували та вбили разом із матір'ю, чоловіком та сином.

У 2001 році спадкоємцям Нори повернули картину Клімта «Яблуня II» з колекції австрійської галереї Бельведер, а тепер настала черга іншої роботи майстра віденського модерну.

Міністр культури Франції Розелін Бачело

Буде також повернено картину Шагала «Батько», вкрадену у польського єврея Давида Сендера. У грудні чотири твори мистецтва було повернено законним спадкоємцям єврейських власників. Ідеться про акварелі та малюнки французьких художників XIX століття, вилучених у 1940 році у бізнесмена Мойса Леві де Бенціона. Відповідно до архівів, лише з колекції цього багатого єгипетського єврея, який жив у Парижі, нацисти викрали 989 предметів.

Усього з 1951 року єврейським власникам повернули  більше 170 творів мистецтва з 2200, які перебувають у володінні французької держави. Загалом, за даними міністерства культури Франції, 100 000 творів мистецтва було викрадено у цій країні в роки війни.

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку