Йдеться про ханукальні свічники, один із яких був подарований відомій акторці головою її служби безпеки. При стартовій вартості у $5,5 тисяч цей свічник зі срібла був куплений на аукціоні J. Greenstein & Co за $5250, хоча організатори планували виручити за нього 7-9 тисяч доларів. Друга менора — із магендовідом з кобальту — оцінювалась у $15-20 тисяч, але, при стартовій ціні в $10 тисяч, пішла всього за $9250.
Як відомо, в 1959 році, перш ніж вступити у свій четвертий шлюб — зі співаком Едді Фішером — акторка навернулась у юдаїзм і взяла єврейське ім'я Елішева Рахель. Цьому передував 9-місячний курс у реформістського рабина Макса Нуссбаума. 27 березня 1959 року кінозірка пройшла ґіюр на церемонії у Temple Israel в Голлівуді, а 12 травня того ж року встала під хупу зі своїм обранцем в синагозі «Бет Шолом» у Лас-Вегасі.
Син єврейських іммігрантів Фішер був тоді на піку популярності — президенти Гаррі Трумен і Дуайт Ейзенхауер називали його своїм улюбленим виконавцем. Утім, сама акторка зізнавалась, що зовсім не матримоніальні міркування спонукали її перейти в юдаїзм. Зрештою, її попередній чоловік — продюсер Майкл Тодд — був не просто євреєм, але сином рабина.
Тейлор згадувала, що довго готувалася до цього кроку, «знайшовши розраду, гідність і надію в цій стародавній релігії». Пройшовши ґіюр, вона говорила, що відчуває, ніби все життя була єврейкою.
Це були не просто слова. Володарка трьох «Оскарів» активно захищала єврейські й ізраїльські інтереси. У 1959 році вона придбала ізраїльські облігації на суму 100 000 доларів — чимала сума, з огляду на те, що середня зарплата становила тоді близько п'яти тисяч на рік. У результаті її фільми були заборонені в більшості мусульманських країн.
Незважаючи на величезну популярність у СРСР, акторка скасувала візит до Москви через рішення радянської влади розірвати дипвідносини з Ізраїлем після Шестиденної війни. Елізабет Тейлор підписала лист протесту проти резолюції Генасамблеї ООН, що прирівняла сіонізм до расизму. Рік по тому — в 1976-му — вона запропонувала себе в якості заручниці в обмін на звільнення десятків ізраїльтян, яких захопили терористи на борту літака Air France і утримували в Ентеббі. Пропозиція була зроблена послові Ізраїлю у Вашингтоні Дініцу і, звісно, не була прийнята, хоча розчулений дипломат сказав, що «єврейський народ цього ніколи не забуде».
У тому ж році Тейлор зіграла невелику роль у фільмі «Перемога в Ентеббі», котрий, незважаючи на зірковий склад, не мав великого успіху. Її голос ми чуємо за кадром у документальній стрічці про Голокост «Геноцид», яка була увінчана премією «Оскар». Кінодіва, яка займала сьоме місце в списку найвидатніших зірок кіно, входила до опікунської ради Центру Симона Візенталя і збирала гроші для Єврейського національного фонду.
Елізабет Тейлор неодноразово бувала в Ізраїлі, а в 1982 році зустрілася з прем'єр-міністром країни Менахемом Бегіном і підтримала право радянських євреїв на вільну еміграцію.
Ті чи інші речі, які належали Елізабет Тейлор, не вперше потрапляють на аукціон. Так, у 2011 році, коштовності зірки були продані на Christie's за $116 мільйонів. Але менори з маєтку актриси, всупереч очікуванням власника J. Greenstein & Co, великого інтересу не викликали.
Максим Суханов