У штурмі Капітолійського пагорба 6 січня войовничими прихильниками президента Трампа брали участь відверті расисти й неонацисти, — повідомляє The Algemeiner.
Одним із них був Нік Фуентес — сумнозвісний заперечувач Голокосту й ультраправий пропагандист, вигнаний з YouTube в лютому 2020 року за «мову ненависті». Цей уродженець Іллінойсу називає себе американським націоналістом і палеоконсерватором. У 2017-му він був одним з організаторів радикального Маршу «Об'єднаних правих» у Шарлотсвіллі, який засудили політики з обох провідних партій. У мітингу брали участь Ку-Клукс-Клан, білі супремасисти й неонацисти, з вуст протестуючих звучали расистські, антисемітські та ісламофобські гасла.
Що стосується самого Фуентеса, то він прирівнював зв'язок із темношкірим до сексу із «собакою», стверджував, що Перша поправка (яка захищає свободу слова і віросповідання) не стосується мусульман через їхню «варварську ідеологію», і називав єврейських неоконсерваторів «агентами диявола». Він також був помічений у запереченні Голокосту, а в жовтні 2019 року розмістив у Мережі відео, де знущався над жертвами Катастрофи, порівнявши їх із «печивом, запеченим в духовці».
Інший подібний персонаж — неонацист Тім Джіонет — отримав свою хвилину слави, коли красувався в кабінеті спікера Палати представників Ненсі Пелосі, поклавши ноги на її стіл і демонстративно роблячи дзвінки телефоном.
Тім, за прізвиськом Baked Alaska, теж виступав на мітингу білих націоналістів у Шарлотсвіллі, скандуючи: «Гітлер не зробив нічого поганого» і «Я пишаюсь тим, що білий!». У його акаунті в Twitter часто з'являлися «14 слів» Девіда Лейна — своєрідний пароль неонацистів і прихильників переваги білої раси. Він відомий також як адепт різних антиєврейських теорій змови.
Цей «діяч» теж був заблокований на YouTube за поширення контенту, який розпалює ненависть, а ще раніше йому назавжди заборонили доступ у Twitter — після того, як він помістив фото політика Лори Лумер у колаж на тлі газової камери. Цікаво, що єврейка Лора Лумер, яка балотувалася нещодавно в Конгрес, належить до вкрай правого крила Республіканської партії. Хоча для Baked Alaska Лумер, яка вважає імміграцію «загрозою американській спадщині», недостатньо радикальна, не кажучи вже про те, що вона — єврейка.
Про погляди деяких учасників заворушень говорять слогани на їхніх футболках, фото яких викладені в соціальних мережах. На одній із них красувався напис «Camp Auschwitz» поверх черепа і схрещених кісток. На інший була абревіатура 6MWE (Six Million Wasn't Enough), тобто: «Шести мільйонів недостатньо» (пізніше з'ясувалося, що біля Капітолію не було людей в таких футболках, хоча іноді їх носять найбільш радикальні прихильники Трампа, — прим. ред.).
Це відсилання до кількості жертв Голокосту й заклик до продовження «остаточного вирішення». Такі футболки дуже популярнів неофашистів з The Proud Boys, які також дуже люблять кепки з гаслом Make America Great Again. Навіть такий вірний союзник Трампа як сенатор Ліндсі Грем, назвав The Proud Boys «расистською організацією, несумісною з американськими ідеалами».
Хоча виборці Республіканської партії США традиційно вважаються більш вірними прихильниками Ізраїлю, багатьох учасників захоплення Капітолію це явно не стосується. Так, один із прихильників минулого президента накинувся з антисемітськими образами на власкора ізраїльського Channel 13, який вів пряму трансляцію подій із Вашингтона. Журналіста прямо перед камерою обізвали «брехливим ізраїльтянином» і «жидом».
Віктор Маковський